İngilizce Nasıl Hızlı Öğrenilir

  • Haziran 4, 2020

Yeni bir dil öğrenmek her zaman zor görünür. Ama imkansız değildir. İngilizce öğrenme kendi içinde parçaya ayırabiliriz; Okuma, yazma, dinleme, konuşma. Eğer daha hızlı İngilizce öğrenmek istiyorsan aşağıdaki adımları takip et, en hızlı şekilde ingilizce nasıl öğrenilir, ingilizceyi hızlandıran ve kolaylıkla öğrenmenize yardımcı yöntemler nelerdir, işte bilmeniz gereken altın öneriler;

Eğleceli Hale Getirerek Öğrenmek

  1. Okuyun, daha çok okuyun, daha daha çok okuyun! İngilizceyi hızlıca öğrenmek isteyen kişilerin yapabileceği en kolay şeylerden biri de olabildiğince fazla okumaktır. Her bulduğunuz fırsatta elinize geçen her ne olursa okursanız kelime dağarcığınızı geliştirebilir, dilbilgisi kurallarını öğrenebilirsiniz.
  2. İngilizce alt yazılı ya da türkçe dublaj olmayan İngilizce konuşulan filmleri izleyin. Film izleyerek kelimelerin nasıl telaffuz edildiğiniz, cümle yapılarının nasıl kurulduğunu ve yeni kelimeleri öğrenebilir bu sayede de ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.
  3. MMO oyunları olarak da adlandırılan birçok oyuncunun online oynayabildiği oyunlara girin. Tabi bunun için ingilizce konuşan insanların oynadığı serverlara girmeli, onlarla konuşmalı ve pratik yapmalısınız.

Diğer Yöntemler

1) Kurs Satın Alın: İngilizce kursu, İngilizce dil bilgisi kuralları, önemli kelimeleri öğrenmene yardım eder. Ve her şeyi doğru şekilde öğrendiğine emin olabilirsin. İngilizce Kursa kayıt olmak için bir çok farklı yol var.

  • Online Kurs alın. Ücretli ve ücretsiz bir çok değişik kurs internette mevcut Bazen ücretli bir kurs bedavadan daha iyidir ama her zaman değil.Youtube’da Çeşitli İngilizce eğitim Kanalları var.  Dualingo ve LiveMocha ücretsiz online programlar için iyi birer örnek.
  • Bir İngilizce Dil Kursuna kayıt olun. Üniversitelerin İngilizce kurslarını ya da özel kurslardan senin için en doğru olan seçebilirsin. Tüm bu kurslar ücretli ama hocaların yardımı çok önemli olacak ve sıfırdan başlayan biri olarak daha hızlı öğrenmene yardım edecek. Ücretsiz olarak İsmek Kurslarına kayıt olabilirsin.

2) Günlük Tutun: Günlük tutmak her şekilde faydalıdır. Günlük tutma çalışması yazma yeteneklerinizi ve kelime haznenizi güçlendirecek. Yeni cümleler kurmanıza ve İngilizce düşünmenize katkısı da var.

3) İngilizce Konuşulan Ülkelere Gidin: İngilizce konuşulan ülkelere seyahat etmek İngilizce seviyenizi en hızlı geliştirecek yöntem. Geçici bir iş bularak yurt dışına çıkabilir ya da yurt dışında İngilizce kurslara kayıt olarak ana dili İngilizce olan ülkelere gidebilirsiniz. Kısa seyahatlerde yapabilirsiniz ama İngilizcenizi en az 3 ay yoğunlaşarak geliştirmeniz en iyi yol.

4) Kendi Kendinize Öğrenin: Tüm bunların yanında kendi kendinize de İngilizce öğrenebilirsiniz.Zamanınızın çoğunu İngilizce çalışarak olabildiğince hızlı öğrenebilirsiniz.

5) Online Araçları Kullanın: İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak pek çok online araç var. Flash kartlardan uygulamalara pek çok seçenek var. Anki’yi deneyin. Memrise(Flash kart uygulması ya da Forvo(telafuz uygulaması)’da yararlı online araçlardan

6) Kendinizi Adayın : Bir dil öğrenmek için en etkili yöntem kendinizi adamak. Bu günde en az 3 saat İngilizce çalışmak anlamına geliyor. Haftada sadece bir iki saat yeterli değil. Günde 6 Saat yazmaya, okumaya konuşmaya zaman ayırırsanız ne kadar hızlandığınızı göreceksiniz.

Kaynak: 1 (Erişim: 25 Temmuz 2019) 2 (Erişim: 25 Temmuz 2019)

Article Categories:
İngilizceYabancı Dil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir