İngilizce Nasıl Eğlenceli Hale Getirilir

İngilizce öğrenmek son zamanlarda bir külfet bir zorunluluk haline getirilmiş zorlu bir matematik dersi halina gelmiştir. Hal böyle olunca ingilizce öğrenme keyfiniz bir strese dönüşüyor olabilir. Aslında ingilizce diğer tüm diller gibi keyif alınarak eğlenceli şekilde öğrenilebilir. Yeni bir dil yeni bir çok insanla tanışmanıza ve iletişime geçmenize sebep olur, gülümseyin! Peki ingilizce eğlenerek nasıl öğrenilir, ingilizce öğrenmeyi eğlenceli hale getirmenin yöntemleri nelerdir, işte size altın öneriler; 

Eğlenerek İngilizce Öğrenme Yöntemleri

1) Oku Oku Oku, Hızlı İngilizce öğrenmenin tek kolay yolu okuyabildiğiniz kadar çok okumaktır. Sürekli bir şeyler okuyun. Daha çok okumak kelime haznenizi geliştirecek ve İngilizce dil bilgisi kurallarına hakim olmanızı sağlayacak.

  • Çizgi Roman Okuyun. Eğer çocuk kitapları okumak istemiyorsanız, İngilizce çizgi roman okumak kolay ve eğlenceli bir seçenek. İngilizce dilinde hazırlanmış bir çok çizgi roman satın alabilir  ya da internetten ücretsiz çizgi romanları bulabilirsiniz.
  • Daha önce okuduğunuz kitapları okuyun; Daha önce okuduğunuz kitapları okuduğunuzda zaten kitabın konusunu ve olay örgüsünü bildiğiniz için daha hızlı anlamanıza ve bildiklerinizin üzerinden geçmenize imkan sağlayacak
  • Gazete Okuyun; Gazete okumak dilin temellerini öğrenmek için iyi bir yol. Çünkü genellikle iyi bir dil bilgisi kullanılır ve kolay anlaşılmak için yazılırlar. İnternette bir çok İngilizce gazetenin çevrimiçi versiyonlarını bulabilirsin.

2) Film İzleyin : Film izlemekte İngilizceni geliştirmeye yardım edecek bir yöntem. Yeni kelimeler öğrenmenize ve kelimelerin telaffuzlarınızı kavramaya yardımcı olur. Başlangıçta altyazılı izlemenizde bir sorun yok ama altyazı olmadan daha çok öğrenirsiniz. Bu arada Türkçe altyazıyla izlemeniz öğrenmeyi durdurur. Bir kere altyazıyı takip etmeye başladığınızda beyin duyduklarını anlamak için çaba harcamaz. İngilizce kelime haznenizin azlığına takılmayın kelimelere odaklanın ve neler olup bittiğini kavramaya çalışın.

3) Online Oyunlar Oynayın: MMO oyunları olarak da bilinir. Diğer insanlarla online olarak oynarsınız. Oyun arkadaşlarınızı seçerken ana dili İngilizce olanları seçmeye çalışın. Bu size onlarla konuşma şansı verecektir. Guild Wars, Word of Warcraft gibi oyunları deneyebilirsiniz.

4) Mektup Arkadaşı Edinin: Mektup arkadaşı sizin ana dilinizi öğrenmek isteyen başka dildeki insanlarla kurduğunuz bir arkadaşlıktır. Size sizin dilinizde mektup yazarlar sizde onlara yarısı ana dilinizde diğer yarısı Öğrenmek istediğiniz dilde mektup yazarsınız ( İngilizce de pen-pal olarak bilinir) . Mektup arkadaşınızla istediğiniz konuları konuşabilirsiniz bu etkinliği online olarak gerçekleştiren bir çok web site mevcut.

5) Arkadaş Edinin: Sadece bir arkadaşta edinebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan  ya da İngilizce konuşan arkadaşınızla mailleşebiliri, skype konuşabilirsiniz. Topluluklara üye olarak arkadaş edinebilirsiniz Fluentify güzel bir örnek.

6) İngilizce Şarkı Söyleyin: İngilizce şarkıları öğrenip söylemek de bir diğer etkili İngilizce öğrenme yöntemi, Bu İngilizcedeki sesleri öğrenmenize yardımcı olacak. Ve kelime haznenizi geliştirmenize katkı sağlayacaktır. Sevdiğin şarkıları bul. Sözleri öğren, ne anlama geldiklerini öğren ve söylemeye başla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir